Mainostuote
-42%
Mainostuote
-42%

Oteren Insulated BIB, talvihousut lasten, Tummansininen

34,99

30 pv alin hinta: 59.99€

59,99

XXL-hinta
Viikon mainostuotteet
Tarjoukset voimassa XXL-tavarataloissa ja XXL.fi verkkokaupassa vähintään 8.10.2023 asti.
Tuotekuvausarrow down icon

Monipuoliset, lämpimät, mukavat ja tekniset talvihousut veden- ja tuulenpitävää sekä hengittävää materiaalia. Säädettävät olkaimet, heijastavat yksityiskohdat ja reilusti vahvistetut paneelit.

Neomondo Oteren Insulated BIB on ihanteellinen ulkoleikkiin päiväkodissa ja muihin talviaktiviteetteihin kylminä päivinä. Kestää huonoa säätä.

Ulkohousujen yläosassa on vuori, joka tarjoaa enemmän lämpöä ja suojaa tuulelta ja kylmältä.

Housuissa on lahkeensuissa säädettävä tarranauha ja säädettävät olkaimet tekevät housuista mukavammat.

Muotoon ommellut lahkeet lisäävät liikkumisvapautta ja polvissa ja takamuksessa on vahvistetut paneelit. Vahvistetut paneelit kulutukselle alttiilla alueilla tekevät housuista kestävämmät.

Heijastavat yksityiskohdat parantavat näkymistä pimeällä.

Tuotetiedot:
- Istuvuus: Normaali
- Vedenpitävä / vettä hylkivä: Vettä hylkivä
- Vesipilariarvo: Vähintään 10 000 mm
- Tuulenpitävä / tuulta hylkivä: Tuulenpitävä
- Hengittävä: Kyllä

Muita yksityiskohtia
- Teipatut saumat
- Säädettävät stopperit
- Säädettävä tarranauha lahkeensuissa
- Polvissa ja takamuksessa vahvistetut paneelit
- Heijastavat yksityiskohdat
- Sisäpuolella lumilukot

Tekniset tiedotarrow down icon
  • Istuvuus:  Normaali
  • Eristys:  Kyllä
  • Heijastavat yksityiskohdat:  Kyllä
  • Käyttäjä:  Lapset
  • Tuuletusvetoketju:  Ei
  • Pintamateriaali:  100% resycled polyester
  • Kalvo:  No
  • Olkaimet:  Kyllä
  • Vedenpitävä/vettä hylkivä:  Vettä hylkivä
  • Tuulenpitävä/tuulta hylkivä:  Tuulta hylkivä
Koko-opasarrow down icon

Neomondo size guide

WOMAN (cm)

SizeXSSMLXLXXL
Height (A)161-164 164-167 167-170 170-173 173-176 /
Chest (B)77-83 83-89 89-95 95-101 101-107 /
Waist (C) 60-66 66-72 72-78 78-84 84-90 /
Hip (D) 84-90 90-96 96-102 102-108 108-114 /
Inside Leg (E) 74-76 76-78 78-80 80-82 82-84 /
Sleeve Length (F) 58-59 59-60 60-61 61-62 62-63 /

MAN | UNISEX (cm)

SizeSMLXLXXLXXXL
Height (A) 172-176 176-180 180-184184-188 188-192 /
Chest (B) 93-99 99-105 105-111 111-117 117-123 /
Waist (C) 79-85 85-91 91-97 97-103 103-109 /
Hip (D) 95-101 101-107 107-113 113-119 119-125 /
Inside Leg (E) 80-82 82-84 8484-86 86-88 /
Sleeve Length (F) 61-62.5 62.5-64 6464-65.5 65.5-67 /

JUNIOR (cm)

Size8 YRS 10 YRS 12 YRS 14 YRS 16 YRS
Height (A) 128140152164176
Chest (B) 6672788490
Waist (C) 6165697377
Hip (D) 7076828894
Inside Leg (E) 5664707682
Sleeve Length (F) 4349535761

KIDS (cm)

Size 2 YRS 3 YRS 4 YRS5 YRS6 YRS7YRS
Height (A) 9298104110116122
Chest (B) 545658606264
Waist (C) 545556575859
Hip (D) 586062646668
Inside Leg (E) 34384245.5 4952.5
Sleeve Length (F) 3032.5 35373941
close icon

Tervetuloa uudistuneille sivuillemme! Klikkaa tästä palataksesi vanhalle sivulle xxl.fi

Liity XXL REWARD -jäseneksi

Kanta-asiakasklubi kaikille, jotka rakastavat urheilua, ulkoilua ja erityisetuja.