Tracker pant, metsästyshousut, Vihreä

70€

XXL-hinta 149€

Tuotekuvausarrow down icon
Kestävät metsästyshousut jykevää materiaalia. Muotoon ommellut polvet, öljykäsitelty pinta ja vettä hylkivä Nikwax-viimeistely. Joustovyötärö.

Metsästykseen ja ulkoiluun suunnitelluissa housuissa on hyvin taskutilaa. Taskuissa saa mukaansa esimerkiksi kartan ja kompassin. Istuvuutta ja mukavuutta parantava vyötärökuminauha.

Tuotetiedot:
- Materiaalit: Polyesteri 65%, puuvilla 35%
- Taskut: Käsitaskut, reisitasku
- Koot: M 46–60
Koko-opasarrow down icon

Sasta koko-taulukko

Miesten vartalon mittataulukot

Miesten koot TAKITXSSMLXLXXL3XL4XL
1. Rinnan ympärys (cm)8894100106112118124130
2. Vyötärön ympärys (cm)76828894100106112118
3. Lantion ympärys (cm) 9298104110116122128134
Miesten koot HOUSUT464850525456586062
2. Vyötärön ympärys (cm) 7883889398103108113118
3. Lantion ympärys (cm) 96100104108112116120124128
4. Lahkeen sisäpituus (cm) 818283848586878889

Naisten vartalon mittataulukko

Koko3234363840424446
1. Rinnan ympärys (cm) 768084889296100104
2. Vyötärön ympärys (cm) 6064687276808488
3. Lantion ympärys (cm) 84889296100104108112
4. Valmiin housun lahkeen sisäpituus (cm) 8081828384858687
close icon

Tervetuloa uudistuneille sivuillemme! Klikkaa tästä palataksesi vanhalle sivulle xxl.fi

close icon

Tämä sivusto käyttää evästeitä

Tilaa uutiskirje

Hyväksymällä suostut käyttöehtoihimme. Lue käyttöehdot tästä