Pahta paita, Vihreä

79,90€

Pahta paita, Vihreä

79,90€

Tuotekuvausarrow down icon

Reilu puuvillainen peltipaita retkeilyyn, kalastukseen ja vapaa-aikaan.

Pahta-paita on peltipaita, joka on valmiiksi pehmeä. Sen harjattu puuvillakangas on miellyttävä heti ensimmäisestä käyttökerrasta alkaen. Perinteinen, mutta samalla tekninen paita on varustettu matalalla kauluksella ja olkapäillä olevilla säädettävillä napeilla. Mitoitukseltaan Pahta on reilu ja samalla mukava.

Tuotetiedot:
- 100 % puuvilla
- Tuotepesty

Tekniset tiedotarrow down icon
  • Käyttäjäryhmä: Miehet 
Koko-opasarrow down icon

Sasta koko-taulukko

Miesten vartalon mittataulukot

Miesten koot TAKITXSSMLXLXXL3XL4XL
1. Rinnan ympärys (cm)8894100106112118124130
2. Vyötärön ympärys (cm)76828894100106112118
3. Lantion ympärys (cm) 9298104110116122128134
Miesten koot HOUSUT464850525456586062
2. Vyötärön ympärys (cm) 7883889398103108113118
3. Lantion ympärys (cm) 96100104108112116120124128
4. Lahkeen sisäpituus (cm) 818283848586878889

Naisten vartalon mittataulukko

Koko3234363840424446
1. Rinnan ympärys (cm) 768084889296100104
2. Vyötärön ympärys (cm) 6064687276808488
3. Lantion ympärys (cm) 84889296100104108112
4. Valmiin housun lahkeen sisäpituus (cm) 8081828384858687
close icon

Tervetuloa uudistuneille sivuillemme! Klikkaa tästä palataksesi vanhalle sivulle xxl.fi

close icon

Tämä sivusto käyttää evästeitä

Tilaa uutiskirje

Hyväksymällä suostut käyttöehtoihimme. Lue käyttöehdot tästä