Lynx Outfit Dark Olive, Vihreä

599€

Tuotekuvausarrow down icon

Lynx-metsästyspuku soveltuu erinomaisesti liikkuvalle metsästäjälle. Kevyt Gore-Tex® Spider liner –vuori takaa veden- ja tuulenpitävyyden hengittävyyttä unohtamatta.

Takissa on isot paikkataskut helmassa, radiopuhelintasku sekä antennilenkki. 
Housuissa on muotoillut polvet sekä vetoketjullinen reisitasku. 
Hihan- ja lahkeensuissa on leveät tarrasäädöt. 

Kuvaus:
- Päällinen: 
- takki 100 % polyesteri, harjattu, vettähylkivä viimeistely
- vuori: Gore-Tex® Spider liner
- vedenpitävä, tuulenpitävä, hengittävä
- Säädettävä kaulus suojaa viimalta. 
- Isot helmataskut, joissa runsaasti tilaa tarvittaville tavaroille
- Radiopuhelintasku ja erillinen lenkki puhelimen antennille.
- Tarrasäädöt sekä hihan- että lahkeensuissa
- Takissa vettähylkivä YKK AquaGuard® etuvetoketju ja leveä alalista suojaavat tuulelta ja kylmältä. 
- Hupun voi ostaa erikseen. Takissa on valmiina nepparilista hupulle. 
- Housujen joustava vyötärö lisää käyttömukavuutta.
- Lepotaskut ja vetoketjullinen reisitasku tavaroiden säilytykseen. 
- Housujen muotoillut polvet lisäävät liikkuvuutta.
- Suunniteltu erityisesti metsästykseen.
 

Koko-opasarrow down icon

Sasta koko-taulukko

Miesten vartalon mittataulukot

Miesten koot TAKITXSSMLXLXXL3XL4XL
1. Rinnan ympärys (cm)8894100106112118124130
2. Vyötärön ympärys (cm)76828894100106112118
3. Lantion ympärys (cm) 9298104110116122128134
Miesten koot HOUSUT464850525456586062
2. Vyötärön ympärys (cm) 7883889398103108113118
3. Lantion ympärys (cm) 96100104108112116120124128
4. Lahkeen sisäpituus (cm) 818283848586878889

Naisten vartalon mittataulukko

Koko3234363840424446
1. Rinnan ympärys (cm) 768084889296100104
2. Vyötärön ympärys (cm) 6064687276808488
3. Lantion ympärys (cm) 84889296100104108112
4. Valmiin housun lahkeen sisäpituus (cm) 8081828384858687
close icon

Tervetuloa uudistuneille sivuillemme! Klikkaa tästä palataksesi vanhalle sivulle xxl.fi

close icon

Tämä sivusto käyttää evästeitä

Tilaa uutiskirje

Hyväksymällä suostut käyttöehtoihimme. Lue käyttöehdot tästä