Maukas palautusjuoma, jossa on appelsiinin ja mandariinin maku. Suunniteltu erityisesti auttamaan harjoituksen jälkeisessä palautumisessa. Imeytyy nopeasti ja on laktoositon.
Perf Combat Reco 700g sisältää heraisolaattia ja herahydrolysaattia, Fortigel®- ja Tendoforte-kollageenipeptidejä® sekä aminohappo L-leusiinia.
Palautusjuoma on suunniteltu erityisesti auttamaan toipumisessa kovan harjoituksen jälkeen, ja se sopii erityisesti kontakti- ja taistelulajeihin.
Hiilihydraattien lähteet ovat Cluster Dextrin™ HBCD (erittäin haarautunut syklinen dekstriini) ja isomaltuloosi. Juoma sisältää B6-vitamiinia, joka edistää normaalia proteiini- ja glykogeeniaineenvaihduntaa, ja C-vitamiinia, joka auttaa pitämään immuunijärjestelmän käynnissä harjoituksen aikana ja sen jälkeen.
Palautusjuomaan on lisätty myös mangaania normaalin sidekudoksen muodostumisen edistämiseksi ja sinkkiä normaalin proteiinisynteesin tukemiseksi.
Tuotetiedot:
- Tilavuus: 700 g
- Erinomainen kontakti- ja taistelulajeihin
- Suolistoystävällinen
- Laktoositon
- Nopeasti imeytyvä
Ainesosat:
Maltodekstriini (Cluster dextrin®), heraproteiini-isolaatti ja herahydrolysaatti (maito) 25 % (EU), isomaltuloosi*, kollageenipeptidit (fortigel®, tendoforte®), L-leusiini, happamuudensäätöaine (sitruunahappo), luonnollinen kerma, appelsiinin ja mandariinin maku, merisuola (Guérande), vaahdonestoaine (piidioksidi), makeutusaine (sukraloosi), L-askorbiinihappo (C-vitamiini), väri (beetakaroteeni), vähärasvainen kaakaojauhe, sinkkipikolinaatti, mangaaniglukonaatti, pyridoksaali-5'fosfatti (B6-vitamiini). *Glukoosin ja fruktoosin lähde. Saattaa sisältää soijan jäämiä.
Ravintosisältö:
70 g; 100 ml*; %**
Energiaa kJ (kcal) 1086/256; 190/45; 1. 3
Rasvaa (g) 0,2; 0,0; 0
josta tyydyttyneitä rasvoja (g) 0,0; 0,0; 0
Hiilihydraatteja (g) 38; 6,6; 14
josta sokereita (g) 13; 2,4; 15
Kuitua (g) 0,2; 0,0
Proteiinia (g) (g) 26; 4,5; 51
Suolaa (g) 0,62; 0,11, 10
C-vitamiinia (mg) 35; 6,1 (7,6 %***)
B6-vitamiinia (mg) 0,60; 0,11 (7,5 %***)
Sinkkiä (mg) 4,3; 0,75 (0,75 %***)
Mangaania (mg) 0,9; 0,15 (7,5 %***)
Laktoosia 0 g/100 g
*Valmiista juomasta.
**Viitesaanti keskimääräiselle aikuiselle (8400kJ/2000kcal).
***Päivittäisestä saantisuosituksesta.
- 100 päivän vaihto- ja palautusoikeus
- 100% tyytyväisyystakuu
- Free shipping on orders over todays price
Selaa
- Annoskoko: 70 g
- Nesteen määrä annosta kohti: 5 dl
- Paino: 700 g
Kirjoita tuotearvostelu
24,99
Tarkista myymäläsaatavuus
Valitse koko tarkistaaksesi myymäläsaatavuus
Tarkista express-toimitusmahdollisuus
Aina ilmainen toimitus tavarataloihimme (alle 35kg tuotteille)
Muut ostivat myös
Tuotekuvaus
Tekniset tiedot
- Annoskoko: 70 g
- Nesteen määrä annosta kohti: 5 dl
- Paino: 700 g
- Kaloreita per 100g: 45 kcal
- Energiaa per 100g: 190 kJ
- Rasvaa per 100g: 0 g
- josta tyydyttynyttä rasvaa per 100g: 0 g
- Hiilihydraatteja per 100g: 6.6 g
- josta sokeria per 100g: 2.4 g
- Proteiinia per 100g: 4.5 g
- Kuitua per 100g: 0 g
- Suolaa per 100g: 0.11 g
- B6-vitamiinia per 100g: 0.00011 mcg
- C-vitamiinia per 100g: 0.0061 mcg
- Ainesosat: Maltodextrin (Cluster dextrin) (non-EU), whey protein isolate and hydrolyzate (milk) 25% (EU), isomaltulose*, collagen peptides (Fortigel®, Tendoforte®), L-leucine, acidity regulator (citric acid), natural cream, orange- and tangerine flavor, sea salt (Guérande), antifoam (silica), sweetener (sucralose), L-ascorbic acid (vitamin C), color (beta-carotene), low-fat cocoa powder, zinc picolinate, manganese gluconate, pyridoxal-5'-phosphate (vitamin B6). *Source of glucose and fructose. May contain traces of soy. Contains sweetener.
- Valmistusmaa: Finland
Samankaltaisia tuotteita
Tuotearvostelut
Tällä tuotteella ei ole vielä arvosteluja.
Kerro meille mielipiteesi tuotteesta. Palaute on äärimmäisen arvokasta, ja auttaa meitä parantamaan toimintaamme tulevaisuudessa.